JUDO

Zgodovina juda

"Judo predstavlja način, s pomočjo katerega lahko najbolj učinkovito uporabimo fizično in psihično moč. V poučevanju napada in obrambe, judo krepi vaše telo in duha in vam pomaga, da njegove principe sprejmete za svoje. Na ta način se izpopolnjujete in postajate vzoren član skupnosti. To pa  je tudi končni cilj juda."Jigoro Kano

Mobirise Website Builder

Jigoro Kano

Judo je borilna veščina z zelo zapleteno zgodovino.

Ljudje so se že od nekdaj borili in tako razvijali in izpopolnjevali tehniko borbe človeka proti človeku. Tehnike borbe so se učili že v starem Egiptu, Tibetu ter stacks_image_79viteški bojevniki v srednjem veku. Vsi ti načini bojevanja so se obdržali vse do danes in spadajo k sedanjosti juda.

Judo je borilna veščina z zelo zapleteno zgodovino. Njegova zgodovina je prepletena s številnimi legendami. Najlepša je zgodba o japonskem zdravniku Akiami Shirobeu Joshitaki, ki je domoval na Kitajskem in se učil borilne veščine tes. Nekega dne je opazoval kako močan veter lomi veje starega hrasta. Pri hrastu je bila nežna, tanka vrba, ki se je gibko, zvijajoč upirala močnim sunkom vetra. Ob pogledu na ta drevesa je dojel bistvo načela bojevanja z golimi rokami, ki glasi: ˝Popusti, da zmagaš˝. Kmalu se je vrnil na Japonsko in ustanovil šolo ˝Vrbino srce˝, v kateri je poučeval ta način bojevanja z golimi rokami in ga poimenoval jiu-jitsu (nežni način).

Pomembno

Ves material na strani Judo kluba Velenje je zaščiten. Besedila in slike so last njihovih avtorjev in se ne smejo uporabljati v komercialne namene.

Sledi nam
Tekoči račun
  • Tekoči račun kluba namenjen za uradno bančno poslovanje.
  • 02426-0016324082 NLB
Podatki o klubu